توریست درمانی 189x300 - کتاب چالش های توریسم درمانی در ایرانتوریسم درمانی یا گردشگری پزشکی معادل Medical Tourism می باشد. توریسم درمانی یعنی سفر به منظور درمان بیماری های جسمی یا انجام نوعی از عمل های جراحی زیر نظر پزشکان در بیمارستان ها یا مراکز درمانی. گردشگری پزشکی از زیرشاخه‌های گردشگری سلامت است. توریسم درمانی دربسیاری از کشورها نقش مهمی در ارز آوری دارد و در ایران این صنعت جایگاه خود را باز نیافته است.

مولفین

کتاب چالش های توریسم درمانی در ایران که به اهتمام آقای دکتر حسین ولی عیدی و با همکاری آقایان دکتراسد الله چراغی و دکترهادی احمدی نژاد به زیور طبع آراسته شده است، با هدف بررسی وضعیت توریسم درمانی در شهرستان اهواز با بررسی اسناد و مدارک پزشکی و مرکز آمار دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور و سایر سازمانهای زیربط در ارتباط با گردشگری پزشکی (سازمان گردشگری ، حمل و نقل و مسافربری و …) و در زمینه بررسی وضعیت تجهیزات پزشکی مشاهده و در زمینه بررسی وضعیت کادر پزشکی  و پرسنل با استفاده از پرسشنامه، به گردآوری و تجزیه و تجلیل اطلاعات بر اساس برنامه ریزی راهبردی پرداخته شد.


مطالعات پژوهش

مطالعات موجود در این کتاب به پایان نامه دکتری آقای اسدالله چراغی بازمی گردد. کتاب در سال ۱۳۹۴ و توسط انتشارات فرهیختگان دانشگاه و با سفارش دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، منتشر شده است. این کتاب در فصول مختلف به مطالب زیر می پردازد:

  • اهمیت گردشگری پزشکی
  • لزوم برنامه ریزی راهبردی در گردشگری پزشکی
  • مفاهیم جهانگردی و سفر
  • تاریخچه صنعت گردشگری سلامت
  • گردشگری سلامت در ایران
  • نقاط ضعف و قوت گردشگری درمانی و معرفی برخی از ظرفیت‏های درمانی ایران

این کتاب برای بررسی کارکردهای توریست ها به ویؤه توریستی هایی که از عراق و سایر کشورهای عربی وارد ایران می شوند بسیار مناسب است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، خرید و  یا هر گونه پرسش در خصوص کتاب چالش های توریسم درمانی در ایران به بخش تماس با ما مراجعه نمایید.

اشتراک این صفحه را در شبکه های اجتماعی: